Oceny ryzyka zawodowego

799.50 

Kategorie: ,

Opis

W każdą pracę wpisane jest ryzyko zawodowe. Co ważne jego ocena, jak i udokumentowanie są wyłącznie obowiązkiem pracodawcy. To do niego należy zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, badanie oraz zapoznanie pracowników z ewentualnym niebezpieczeństwem na stanowisku pracy. Czym dokładnie jest ocena ryzyka zawodowego i dlaczego każdy zatrudniony powinien ją posiadać? Badanie to dotyczy każdego stanowiska pracy i jest przeprowadzane zgodnie z zasadami BHP. Pracownicy powinni otrzymać od pracodawcy ocenę ryzyka zawodowego w formie pisemnej, jeszcze przed rozpoczęciem pracy na swoim stanowisku. Dzięki temu osoba zatrudniona jest świadoma wszelkich zagrożeń, jakie mogą towarzyszyć jej podczas wykonywania obowiązków.

Dlaczego warto wykonać ocenę ryzyka zawodowego?

Prawidłowo wykonany pomiar zagrożeń na danym stanowisku pomoże Ci zapobiec wypadkom i groźnym sytuacjom w pracy. Ba, może nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak wysokim niebezpieczeństwem obarczona jest Twoja działalność. Dlatego zadaniem każdego pracodawcy jest dbanie o zdrowie i odpowiednie warunki BHP w swoim przedsiębiorstwie. Już w ciągu miesiąca od otwarcia działalności warto wykonać takie badanie. Im szybciej wyeliminujesz istniejące zagrożenia, tym lepiej! Ocena zagrożenia jest bardzo ważna nawet w przypadku stanowisk, takich jak:

  • kucharz,
  • kierowca,
  • pracownik biurowy,
  • sprzedawca,
  • magazynier,
  • pracownik administracyjno-biurowy.

Zamiast kary – korzyści

Co ważne, niewykonanie badań związanych z niebezpieczeństwem na stanowisku pracy może skutkować mandatem dla pracodawcy w wysokości kilku tysięcy złotych. Jeśli zaniedbania będą bardzo poważne, kara oscyluje nawet e granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych! Czy warto? W końcu brak wypadków przy pracy to zdrowy i wydajny pracownik oraz zero odszkodowań i procesów sądowych, a przede wszystkim lepszy wizerunek firmy.

Dlatego szacowanie ryzyka zawodowego nie będzie Cię wiele kosztować! Korzystając z oferty usług EKOFIT możesz zamówić profesjonalne wykonanie badania oceny ryzyka zawodowego w Twojej firmie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i umówisz na spotkanie. Zapraszamy!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oceny ryzyka zawodowego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.