Szkolenia BHP dla pracodawców

Do obowiązków każdego pracodawcy należy znajomość zasad BHP dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i higieny pracy. Dlatego pośród oferowanych przez nas usług znajdują się również szkolenia i kursy BHP dla pracodawców, które nasi specjaliści przygotowali zgodnie z prawem pracy. Nasze szkolenia dostępne są w różnych wersjach, np.:

  • szkolenie BHP dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami,

  • szkolenie dla pracodawców pełniących zadania służby BHP.

Szkolenia obowiązują nie tylko pracodawców, którzy dopiero założyli swoją działalność i zatrudnili pracownika. Pracodawca, aby funkcjonować zgodnie z prawem, musi odbyć szkolenie BHP co 5 lat. Właśnie na taki okres wydawane są certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia dla pracodawców i kierowników. Ponadto pracodawca ma obowiązek regularnego wysyłania swoich pracowników na szkolenia z zakresu BHP. 

Dlaczego warto odbyć szkolenie BHP dla pracodawców?

Osoba, która zatrudnia, a także zarządza daną grupą w miejscu pracy, powinna posiadać stosowne zaświadczenie o przebyciu niezbędnych kursów. Jest to obowiązek prawny, uregulowany w ramach przepisów dotyczących pracodawców. Właśnie z tego powodu warto odbyć szkolenie, ponieważ w przypadku kontroli PIP można spodziewać się, że sprawdzane będą również kwestie związane z BHP.

Pracodawca i osoba zarządzająca stosująca się do zasad BHP jest wzorem dla pracowników. Warto pamiętać, że w zakresie BHP pracownicy postępują tak jak ich kierownik lub pracodawca. Jeśli osoba zarządzająca nie będzie przestrzegać podstawowych norm bezpieczeństwa to nie można się spodziewać, że pracownicy będą ich przestrzegali. Wynika to z faktu, że przepisy BHP są często rozpatrywane jako zbędny obowiązek. Właśnie dlatego dzieje się tak, że kiedy pracodawca się do nich nie stosuje, to pracownicy również nie czują się zobowiązani do ich przestrzegania.

Nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza z zakresu BHP może się przydać. Wypadki w procesie pracy zdarzają się na porządku dziennym, można jednak ich uniknąć, przestrzegając określonych przepisów i zasad. Dlatego warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności i odbyć kurs, zanim będzie za późno.

Kursy BHP dla pracodawców z Ekofit – specjalistyczna wiedza w przystępnej formie

Nasze szkolenia dla pracodawców są przygotowane przez zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu zawierają wszystkie niezbędne informacje, przedstawione w sposób zrozumiały i interesujący dla uczestnika kursu. Chcemy, abyś z przebytego kursu zapamiętał jak najwięcej bez dodatkowej nauki. Zależy nam również na bezpieczeństwie Twoim oraz Twoich pracowników. W trosce o to dbamy, aby treści, które przedstawiamy na szkoleniach były jak najbardziej dostosowane do specyfiki i warunków danej pracy. Nasi specjaliści posiadają fachową wiedzę oraz doświadczenie, co przekłada się na lepsze rezultaty po szkoleniach. 

Kursy są dostępne na naszej stronie w przystępnej cenie. Można je odbyć w formie stacjonarnej lub on-line. Dzięki temu możesz zdobyć wiedzę dotyczącą BHP w wolnym czasie, bez wychodzenia z domu lub z biura. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające posiadane kwalifikacje w dziedzinie BHP oraz program szkolenia, który jest wymagany podczas kontroli PIP.

Wszystkich zainteresowanych kursami BHP dla pracodawców zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Naucz się w przystępny sposób zasad BHP!