Szkolenia BHP dla pracodawców

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kurs BHP dla pracodawców

Do obowiązków każdego pracodawcy należy znajomość zasad dotyczących bezpieczeństwa pożarowego i higieny pracy. Dlatego pośród oferowanych przez Ekofit usług znajdują się szkolenia BHP dla pracodawców, które nasi specjaliści przygotowali zgodnie z prawem pracy. Kursy BHP dostępne są w różnych wersjach, na przykład:

  • szkolenie okresowe dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami,
  • kurs dla pracodawców pełniących zadania służby BHP.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu BHP dla pracodawców?

Szkolenia obowiązują nie tylko pracodawców, którzy dopiero założyli swoją działalność i zatrudnili pracownika. Przedsiębiorca, aby funkcjonować zgodnie z prawem, musi odbyć kurs BHP co 5 lat. Właśnie na taki okres wydawane są certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia dla pracodawców oraz kierowników. Ponadto zatrudniający ma obowiązek regularnego wysyłania swoich pracowników na szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Dlaczego należy odbyć szkolenie BHP dla pracodawców?

Osoba, która zatrudnia, a także zarządza daną grupą w miejscu pracy, powinna posiadać stosowne zaświadczenie o przebyciu niezbędnych kursów. Jest to obowiązek prawny, uregulowany w ramach przepisów dotyczących pracodawców. Właśnie z tego powodu warto odbyć dedykowane dla nich szkolenie, ponieważ w przypadku kontroli PIP można spodziewać się, że sprawdzane będą również kwestie związane z BHP. Ponadto nigdy nie wiadomo, kiedy wiedza może się przydać. Wypadki w pracy zdarzają się na porządku dziennym, można jednak ich uniknąć, przestrzegając określonych przepisów i zasad. Dlatego warto być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Szkolenia BHP dla pracodawców – gwarancja bezpieczeństwa w miejscu pracy

Podczas naszych specjalistycznych szkoleń z zakresu BHP przeznaczonych dla pracodawców poznasz wszelkie niezbędne zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Dotyczą one między innymi oznakowania wyjść ewakuacyjnych w firmie, systemów przeciwpożarowych, oświetlenia, a także potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Pozwoli Ci to na stworzenie bezpiecznych, zgodnych z prawem warunków pracy dla swoich pracowników.

Dostosowanie miejsca pracy do obowiązujących przepisów

Szkolenia dla pracodawców, które proponujemy w Ekofit, poruszają również zagadnienia związane z redukcją poziomu zagrożenia w miejscu pracy. Dowiesz się na przykład, jak odpowiednio wyposażyć stanowiska pracownicze oraz określić zasady korzystania z urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem wykonywania niebezpiecznych zadań. Na szkoleniu BHP dla pracodawców poznasz też przepisy dotyczące warunków higieniczno-sanitarnych.

Szkolenia dla pracodawców to sposób na skuteczne zarządzanie firmą

Pracodawca stosujący się do zasad BHP jest wzorem dla pracowników. Warto pamiętać, że w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy postępują oni tak jak ich przełożony. Jeśli osoba zarządzająca nie będzie przestrzegać podstawowych norm bezpieczeństwa, to nie można się spodziewać, że pracownicy będą ich przestrzegali. Wynika to z faktu, że przepisy BHP są często rozpatrywane jako zbędny obowiązek. Właśnie dlatego dzieje się tak, że kiedy pracodawca się do nich nie stosuje, to pracownicy również nie czują się zobowiązani do ich przestrzegania.

Szkolenia BHP dla pracodawców z Ekofit – specjalistyczna wiedza w przystępnej formie

Nasze szkolenia dla pracodawców są przygotowane przez zespół doświadczonych specjalistów. Dzięki temu zawierają wszystkie niezbędne informacje, przedstawione w sposób zrozumiały i interesujący dla uczestnika kursu. Chcemy, abyś z przebytego kursu zapamiętał jak najwięcej bez dodatkowej nauki. Zależy nam również na bezpieczeństwie Twoim oraz Twoich pracowników. W trosce o to dbamy, aby treści, które przedstawiamy na szkoleniach BHP dla pracodawców były jak najbardziej dostosowane do specyfiki i warunków danej pracy. Nasi specjaliści dysponują fachową wiedzą oraz doświadczeniem, co przekłada się na lepsze rezultaty po kursach.

Oferta profesjonalnych szkoleń dla pracodawców

Kursy BHP dla pracodawców są dostępne na naszej stronie w przystępnej cenie. Można je odbyć w formie stacjonarnej lub online. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę dotyczącą BHP w wolnym czasie, bez wychodzenia z domu lub z biura. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające posiadane kwalifikacje oraz program, który jest wymagany podczas kontroli PIP. Wszystkich zainteresowanych kursami BHP dla pracodawców zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą szkoleń. Naucz się w przystępny sposób zasad bezpieczeństwa i higieny pracy!