Dokumentacja powypadkowa

1,000.00 

Kategorie: ,

Opis

W Twojej firmie wydarzył się nieszczęśliwy wypadek? Nie wiesz, jakie kroki podjąć w takiej sytuacji? Skorzystaj z usług specjalistów, dzięki którym ustrzeżesz się błędów, oszczędzisz sobie nerwów i zyskasz na czasie. Poniżej przedstawiamy punkt po punkcie najważniejsze informacje, które powinniśmy zawrzeć przy sporządzaniu dokumentacji powypadkowej.

Przejrzysty i zrozumiały protokół powypadkowy

Zgłoszenie wypadku przy pracy to rzecz najistotniejsza, by pracodawca mógł podjąć jakiekolwiek działania. Jeśli zatem zostałeś zaalarmowany przez pracownika/ów o wypadku, wówczas Twoim obowiązkiem jest sporządzenie protokołu powypadkowego, czyli pełnej dokumentacji dotyczącej zaistniałej sytuacji. Do jego raportu dołącza się szereg ważnych dokumentów, które zostały zebrane w trakcie ustalania przyczyn i okoliczności incydentu, m.in. protokół wyjaśnień poszkodowanego, zeznania świadków, pisemną opinię lekarza, fotografie z miejsca wypadku czy uwagi i zastrzeżenia członków rodziny poszkodowanego, jeśli takie zostały przekazane.

Statystyczna karta wypadku i rejestr wypadków przy pracy

Dokument ten sporządza się w momencie zatwierdzenia protokołu powypadkowego, w którym zgłoszony wypadek traktowany jest na równi z pozostałymi typowymi incydentami podczas wykonywania obowiązków służbowych. Rejestr prowadzony jest na podstawie wszystkich protokołów powypadkowych.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

W celu uniknięcia wszelkich nieprawidłowości prawnych warto skorzystać z pomocy EKOFIT. Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • sporządzimy pisemne zawiadomienie o wypadku w pracy (dla księgowości i ZUS-u),
  • powołamy komisję powypadkową,
  • stworzymy zapis informacji poszkodowanego i świadków (jeżeli byli w trakcie wypadku),
  • wykonamy protokół powypadkowy,
  • skompletujemy wnioski do ZUS-u (na wniosek pracownika),
  • wypełnimy statystyczną karty wypadku,
  • zrealizujemy wysyłkę dokumentów do GUS-u – w odpowiednich terminach, również z podziałem na odpowiednie części dokumentacji.

Jak widzisz, na pracodawcy spoczywa ogrom obowiązków w ramach postępowania powypadkowego. By sobie z tym poradzić, wymagana jest też niemała wiedza specjalistyczna. Dlatego oszczędź sobie trosk i skorzystaj z pomocy doświadczonych fachowców z EKOFIT!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dokumentacja powypadkowa”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.