Instrukcje BHP obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi

36.90 

Kategorie: ,

Opis

Instrukcje BHP obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi

Najczęstsza przyczyna wypadków w pracy to nieprawidłowe wykorzystanie maszyn

i urządzeń, obsługiwanych przez pracowników! Niefrasobliwość osób obsługujących maszyny czy może nieprawidłowo wykonana instrukcja obsługi? Niezależnie od przyczyny przykrych skutków złego wykorzystania urządzeń, należy sporządzić RZETELNE INSTRUKCJE BHP OBSŁUGI poszczególnych maszyn, urządzeń czy narzędzi.

Sporządzenie instrukcji BHP

Instrukcję BHP obsługi należy sporządzić dla każdego urządzenia bądź maszyny znajdujących się na terenie zakładu pracy, z których korzystają pracownicy na poszczególnych stanowiskach w czasie wykonywania swoich obowiązków. Pracownicy powinni zostać z nimi zapoznani przed rozpoczęciem pracy na stanowiskach, a także mieć do nich wolny dostęp, by w każdej chwili móc z nich skorzystać w trakcie obsługi maszyn. Każdy pracownik zapoznany z daną instrukcją BHP obsługi powinien się również pod nią podpisać. Instrukcje obsługi zawierają informacje, co należy zrobić przed uruchomieniem (użyciem) maszyny/urządzenia/narzędzia, w trakcie korzystania z nich oraz po zakończeniu ich używania.

Sporządzenie instrukcji BHP obsługi to również TWÓJ obowiązek, Pracodawco. Chcesz powierzyć to zadanie profesjonalistom? Skontaktuj się z firmą EKOFIT!

Dlaczego należy sporządzić instrukcję BHP obsługi maszyn i urządzeń?

Odpowiednio przygotowana instrukcja BHP ma za zadanie zapoznać pracowników z zasadami poprawnej obsługi maszyn, urządzeń bądź narzędzi, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Stosowanie się do sporządzonej instrukcji pozwala uniknąć różnego rodzaju wypadków w trakcie wykonywania obowiązków w zakładzie pracy. Instrukcja BHP określa zasady postępowania z daną maszyną czy urządzeniem w sposób niezagrażający bezpieczeństwu osoby obsługującej dany sprzęt. Ponadto sporządzenie takiej instrukcji stanowi obowiązek pracodawcy wynikający z przepisów Kodeksu Pracy.

Nie wiesz, jak sporządzić instrukcję BHP? Zaufaj specjalistom z EKOFIT!

Niewłaściwa obsługa wielu maszyn, urządzeń i narzędzi znajdujących się w zakładzie pracy wiąże się niebezpieczeństwem dla pracowników oraz dużym ryzykiem awarii i wypadków. Właśnie dlatego tak ważne jest prawidłowe sporządzenie dokładnej instrukcji BHP. Jeśli jednak nie wiesz, jak to zrobić i szukasz firmy, która zrobi to za Ciebie, skorzystaj z oferty EKOFIT!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Instrukcje BHP obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.