Zestaw do badania hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych HC-01/HF-01

3,738.34 

Jedyny zestaw do badania i testowania wydajności i ciśnienia hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych – Hydro-Flow HF-01+Hydro-check HC-01. Tester hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, HYDRO-TESTER hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych. Tester wydajności hydrantów.

Opis

Jedyny atestowany zestaw do badania i testowania wydajności i ciśnienia hydrantów  wewnętrznych i zewnętrznych – Hydro-Flow HF-01+Hydro-check HC-01

Tester hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych, HYDRO-TESTER hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych. Tester wydajności hydrantów.

!! Profesjonalny i atestowany zestaw do pomiarów wydajności i ciśnienia hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych !!
Urządzenie przeznaczone do pomiaru ciśnienia i wydajności hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych DN25 – DN150. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów odpornych na wilgoć oraz wodę. Zestaw do badania hydrantów składa się z urządzenie hydro-check HC-01 i hydro-flow HF-01, które pozwalają precyzyjnie i dokładnie zbadać ciśnienie i wydajność hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych.Nasze urządzenie idealnie nadaje się do sprawdzania wydajności w przeglądach okresowych hydrantów czy w badaniach odbiorowych wydajności hydrantów zewnętrznych i wewnętrznych w instalacjach przekazywanych do użytkowania.

Ekspertyza GUM

ATEST PZH NARODOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO

alt

 

alt

Urządzenie do badania hydrantów wyposażone jest w wysokiej klasy dysze i korpusy-kolektory pomiarowe o przebadanych i wyznaczonych laboratoryjnie współczynnikach K oraz manometr glicerynowy kl. 1,6 dzięki temu pomiar wydajności i ciśnienia w badanym hydrancie zewnętrznym jest precyzyjny i dokładny.

Stosowane dysze pomiarowe produkowane są w naszych odlewniach z zachowaniem wysokiej dokładności wymiarów i kształtów. Dysze pomiarowe produkowane przez naszą firmę wytwarzane są zgodnie z normą ISO 2768-1 oraz w klasie tolerancji m.
Dysze pomiaroweDysze pomiarowe

Wartość współczynnika K dysz pomiarowych jest wyznaczona i obliczona laboratoryjne dla danej konfiguracji urządzenia, co pozwala uzyskać wyniki wydajności i ciśnienia hydrantu zewnętrznego o wysokiej dokładności.
Zestaw do badania hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych HC-01/HF-01 pozwala wykonać pomiar wydajności i ciśnienia hydrantu wewnętrznego w oparciu o normy PN-EN 671-1:2012, 671-3:2002, 671-2:2012 i PN-B-02865:1997 oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Parametr K dysz pomiarowych posiada udokumentowaną wartość w postaci dokumentacji wydanej przez LABORATORIUM INSTYTUTU INŻYNIERII CIEPLNEJ I PROCESOWEJ WYDZIAŁU MECHANICZNEGO POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ i GŁÓWNEGO URZĘDU MIAR.

Zestaw posiada opinie techniczną LABORATORIUM INSTYTUTU INŻYNIERII CIEPLNEJ I PROCESOWEJ WYDZIAŁU MECHANICZNEGO POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ, ATEST PZH i ŚWIADECTWO EKSPERTYZY GŁÓWNEGO URZĘDU MIAR.

Urządzenie do badania hydrantów Hydro-check HC-01 i Hydro-flow HF-01 zostało zarejestrowane w URZĘDZIE PATENTOWYM RP oraz posiada REKOMENDACJE STOWARZYSZENIA POŻARNIKÓW POLSKICH.

Zestaw do badania hydrantów Zestaw do badania hydrantów

Zawartość opakowania – Zestaw do badania hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych:

 • korpus-kolektor DN25 ze stopu  z mosiądzu i aluminium odporny na ciśnienie 16 bar,
 • korpus-kolektor DN52 ze stopu  z mosiądzu i aluminium odporny na ciśnienie 16 bar,
 • manometr z rurką Bourdona  0-16 bar, kl. 1,6 – przyłącz dolny, konstrukcja EN 837-1 (1 szt.),
 • nasada aluminiowa DN25 GW (1 szt.),
 • nasada aluminiowa DN 25 GZ ( 1 szt.),
 • wąż płasko składany powlekany z zewnątrz, dodatkowo z wzmocniona wkładka osłonowa wewnątrz, kolor pomarańczowy lub biały (brak możliwości wyboru), długość ok. 1,4 m,
 • przełączniki 25/52 (1 szt.),
 • Komplet wzorcowanych dysz pomiarowych do hydrantów wewnętrznych: Dysza DN9 K42 dm3/s, Dysza DN12 K64 1.5 dm3/s, Dysza multiFLOW DN13 K106 2.5 dm3/s, K85 2.0 dm3/s, K45 dm3/s,
 • 4 sztuki wzorcowane dysze pomiarowe do hydrantów zewnętrznych: DN21 Q= 5 dm3/s, DN25 Q= 10 dm3/s, DN30 Q= 15 dm3/s, DN34 Q= 20dm3/s.
 • nasada DN52 GW 1 1/2 cala ( 1 szt.),
 • przełączniki 75/52 (1 szt.),
 • instrukcja obsługi urządzenia,
 • karta wydajności dysz pomiarowych,
 • deklaracja producenta,
 • świadectwo wzorcowania manometru PCA/GUM SOLID-BHP lab,
 • opinia techniczna Politechniki Krakowskiej,
 • świadectwo ekspertyzy Głównego Urzędu Miar,
 • świadectwo ekspertyzy CENTRALNEGO LABORATORIUM URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO,
 • ATEST PZH,
 • ŚWIADECTWO WZORCOWANIA
 • certyfikat autoryzacji,
 • skrzynka na urządzenie (1 szt.).

Sugerowane akcesoria dodatkowe (płatne dodatkowo):
– osłona gumowa manometru,
– elektroniczny tester hydrantów FLOW TEST FT-01

– elektroniczny tester hydrantów FLOW TEST FT-02
– elektroniczny tester hydrantów FLOW TEST FT-03

Elektroniczny Tester wydajności hydrantów

– aplikacja smartSOLID,
– moduł smartSOLID z manometrem bluetooth,
– program komputerowy hydroserwis.

Urządzenie pozwala wykonać pomiar wydajności i ciśnienia hydrantu zewnętrznego w oparciu o normy PN-EN 671-1:2012, 671-3:2002, 671-2:2012 i PN-B-02865:1997 oraz o Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.

Urządzenie i urządzenia do badania hydrantów wewnętrznych, Zestaw do badania hydrantów wewnętrznych, Producent urządzeń do badania hydrantów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zestaw do badania hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych HC-01/HF-01”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.