Przegląd, legalizacja i naprawa gaśnic

Kategorie: ,

Opis

Przegląd, legalizacja i naprawa gaśnic

Gaśnica jest podstawowym wyposażeniem pomieszczeń oraz pojazdów, z których korzysta się na co dzień. Z tego powodu można ją spotkać m.in. w biurach, magazynach, sklepach, a także samochodach. Sama obecność takiego sprzętu przeciwpożarowego nie gwarantuje jednak bezpieczeństwa Tobie, Twoim najbliższym czy też współpracownikom. Niezbędne są do tego również coroczne przeglądy gaśnicy, a przede wszystkim umiejętność jej obsługiwania. Mimo że sprawny sprzęt może uratować wiele ludzkich żyć, często zapomina się o sprawdzaniu jego stanu technicznego i gotowości do użycia. Legalizacja gaśnic znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa, dając pewność, że sprzęt został przebadany oraz że zadziała w każdym momencie. Z tego powodu nie warto zwlekać i już dziś zdecydować się na skorzystanie z takiej usługi.

Dlaczego warto pamiętać o regularnych przeglądach gaśnicy?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w sprzęt gaśniczy musi być zaopatrzony każdy pojazd. Choć regulacje prawne wskazują na konieczność posiadania minimum jednokilogramowego środka gaśniczego, trzeba mieć świadomość, że w przypadku pożaru taki sprzęt na niewiele się zda. Będzie on w stanie ugasić jedynie niewielki płomień, dlatego lepiej zaopatrzyć się w co najmniej dwukilogramową gaśnicę, która będzie w stanie poradzić sobie z nawet z większym pożarem. Niepokojący jest jednak fakt, że większość kierowców jeździ z przeterminowanymi gaśnicami. Dzieje się tak, ponieważ przepisy narzucają wymóg posiadania sprzętu gaśniczego, ale nie mówią nic o jego systematycznych przeglądach.

Legalizacja gaśnic samochodowych

Choć sytuacje dotyczące przeterminowanych gaśnic dotyczą zwłaszcza aut, równie często do takich zaniedbań dopuszczają się właściciele różnych budynków. Może to prowadzić do braku skutecznych środków ochrony przeciwpożarowej wtedy, kiedy będą najbardziej potrzebne. Należy pamiętać o tym, że przeterminowana lub uszkodzona gaśnica może w kluczowym momencie po prostu nie zadziałać. Legalizacja gaśnicy samochodowej sprawi, że Ty oraz Twoi pasażerowie będziecie czuć się bezpiecznie i w razie potrzeby będziecie mieli do dyspozycji sprawny sprzęt. Sama legalizacja gaśnicy jest dość prostą procedurą, ale wymaga wizyty u specjalisty, który po jej dokładnym sprawdzeniu ocenia, czy nadaje się ona do użytku.

Przegląd i naprawa gaśnic

Legalizacja gaśnicy często bywa mylona z okresem gwarancyjnym, który odnosi się do zapewnienia o prawidłowym działaniu sprzętu gaśniczego, pod warunkiem jego systematycznej kontroli. Okres gwarancyjny wynosi zwykle od 3 do 5 lat od daty produkcji gaśnicy, która jest wybita na butli. W ten sposób można w łatwy sposób zorientować się, czy konkretna gaśnica jest cały czas objęta gwarancją. Gaśnice powinni systematycznie sprawdzać nie tylko kierowcy czy osoby z zakładów pracy. Dobry stan sprzętu gaśniczego jest wymagany również w biurach, magazynach, sklepach, restauracjach i innych obiektach, w których przebywają ludzie. Legalizacja gaśnic jest ponadto ważna również ze względu na to, że pozwala wyeliminować potencjalne uszkodzenia, z których istnienia możesz nie zdawać sobie czasem sprawy.

Jak samemu przeprowadzić wstępny przegląd gaśnicy?

Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa warto regularnie co najmniej raz na kwartał dokonywać kontroli wzrokowej wszystkich gaśnic. Nie jest to trudne zadanie, a może pozwolić na odkrycie usterek, które powinny zostać niezwłocznie naprawione. Przede wszystkim warto zacząć od sprawdzenia, czy gaśnica znajduje się w przeznaczonym do tego miejscu. Ponadto należy również skontrolować jej typ, a także wielkość napełnienia. Samodzielny przegląd gaśnicy obejmuje zlustrowanie jej środowiska – czy gaśnica jest dostrzegalna, a jej instrukcja obsługi czytelna i zwrócona na zewnątrz. Należy również wyłapać jakiekolwiek widoczne uszkodzenia, sprawdzić plomby oraz wskaźniki uruchomienia. Przesłanką do naprawy lub legalizacji gaśnicy powinny być również nieprawidłowe wskazania przyłączonych do niej ciśnieniomierzy i wskaźników w zakresie działania.

Legalizacja gaśnic – czy warto?

Regularne przeglądy gaśnic powinny być wymogiem, skrupulatnie sprawdzanym przez przeznaczone do tego służby. Przede wszystkim głównym zadaniem legalizacji gaśnic jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona zdrowia wszystkich osób, które mogą znaleźć się w awaryjnej sytuacji. Niestety trudno jest przewidzieć okoliczności, w których użycie gaśnicy może okazać się konieczne. Z tego powodu warto mieć cały czas pewność, że jest ona sprawna i gotowa do obsługi. Sprawdź naszą ofertę i postaw na legalizację swojej gaśnicy już dziś!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Przegląd, legalizacja i naprawa gaśnic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *