Przegląd, legalizacja i naprawa gaśnic

Kategorie: ,

Opis

Gaśnica jest podstawowym wyposażeniem pomieszczeń i pojazdów, z których korzysta się na co dzień. Dlatego można ją spotkać między innymi w biurach, magazynach, sklepach i samochodach. Jednak sama obecność takiego sprzętu przeciwpożarowego nie gwarantuje bezpieczeństwa Tobie, Twoim najbliższym i Twoim pracownikom. Niezbędne są również: umiejętność jego obsługiwania oraz coroczny przegląd gaśnicy. Choć sprawny sprzęt może uratować życie, często zapomina się o sprawdzeniu jego stanu technicznego i gotowości do użycia. Legalizacja gaśnic zwiększa bezpieczeństwo, dając pewność, że sprzęt został przebadany i zadziała w każdym momencie, pozwalając uratować zdrowie i życie. Dlatego nie warto zwlekać ze skorzystaniem z takiej usługi.

Legalizacja Gaśnic – co to takiego?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w sprzęt gaśniczy musi być zaopatrzony każdy samochód. Choć regulacje prawne wskazują na konieczność posiadania minimum jednokilogramowego środka gaśniczego, trzeba mieć świadomość, że w przypadku pożaru taki sprzęt na niewiele się zda. Ugasi on jedynie niewielki płomień, dlatego lepiej zaopatrzyć się w przynajmniej dwukilogramową gaśnicę, która będzie w stanie poradzić sobie z większymi płomieniami.

Niepokojący jest fakt, że większość kierowców jeździ z przeterminowanymi gaśnicami. Dzieje się tak, ponieważ przepisy narzucają wymóg posiadania sprzętu gaśniczego, ale nie mówią nic o jego systematycznych przeglądach. Dotyczy to nie tylko pojazdów, ale także pomieszczeń, przez co zdarza się, że w razie pożaru w budynku również brakuje skutecznych gaśnic. Należy więc pamiętać, że przeterminowana lub uszkodzona gaśnica może w kluczowym momencie nie zadziałać.

Legalizacja gaśnicy samochodowej sprawi, że Ty oraz Twoi pasażerowie będziecie czuć się bezpiecznie i w razie potrzeby będziecie mieli do dyspozycji sprawny sprzęt. Sama Legalizacja gaśnicy jest dość prosta, ale wymaga wizyty u specjalisty, który po jej dokładnym sprawdzeniu ocenia, czy nadaje się ona do użytku.

Przegląd i naprawa gaśnic

Legalizacja gaśnicy często bywa mylona z okresem gwarancyjnym. Tymczasem ten drugi stanowi okres, w którym producent zapewnia, że sprzęt gaśniczy będzie działać właściwie – pod warunkiem, że będzie przechodził systematyczne kontrole (legalizacje). Okres gwarancyjny wynosi zwykle od 3 do 5 lat od daty jego produkcji. Okres ten można łatwo sprawdzić, ponieważ data produkcji jest wybita na butli gaśnicy. Dlatego, jeśli zakupiłeś gaśnicę, po roku powinieneś udać się do serwisu na jej przegląd.

Gaśnice powinni sprawdzać nie tylko kierowcy czy zakłady pracy. Dobry stan sprzętu gaśniczego jest wymagany w biurach, magazynach, sklepach, restauracjach i innych obiektach, w których przebywają ludzie.

Legalizacja gaśnic jest ważna również z tego względu, że pozwala wyeliminować potencjalne uszkodzenia, z których istnienia możesz nie zdawać sobie sprawy. W razie konieczności gaśnica z uszkodzoną plombom czy innymi usterkami zostanie naprawiona.

Dlaczego warto legalizować gaśnice?

Przede wszystkim dlatego, że chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi: pracowników, klientów oraz najbliższych. Trudno przewidzieć sytuację awaryjną, w której będziesz musiał użyć gaśnicy. Warto jednak mieć pewność, że jest ona sprawna i gotowa do użycia.

Sprawdź naszą ofertę i zalegalizuj swoją gaśnicę!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Przegląd, legalizacja i naprawa gaśnic”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *