Szkolenia SEP

Szkolenia SEP

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracodawców wymaga od potencjalnych pracowników udokumentowania swoich umiejętności. W branży elektrycznej szczególnie cenione są uprawnienia SEP, które dzielą się na trzy grupy: G1, G2 i G3. W odpowiedzi na zainteresowanie oferujemy wszystkie rodzaje szkoleń SEP, które umożliwią Ci na całkowicie legalne wykonywanie zawodu elektryka. Co ważne, przed wyborem konkretnego kursu warto najpierw dokładnie zapoznać się z jego programem, a możliwości, jakie daje, porównać z wybranym przez siebie stanowiskiem, by sprawdzić, czy faktycznie będą tam one potrzebne.

Szkolenia SEP online

Kursy SEP w EKOFIT przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych umiejętności. Poziom G1 obejmuje szkolenia elektryczne, dedykowane zwłaszcza osobom zajmującym się na co dzień eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji czy sieci elektroenergetycznych. Szkolenia SEP G2 to z kolei kursy energetyczne, z których korzystać mogą pracujący przy sieciach cieplnych. Ostatnia kategoria szkoleń SEP online to G3, która związana jest z dozorem i eksploatacją urządzeń oraz sieci gazowych. Zainteresowała Cię oferta kursów SEP? Zapraszamy do współpracy!

Szkolenia SEP dla pracowników branży elektrycznej

Nasze specjalistyczne szkolenia SEP przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą zdobyć uprawnienia konieczne do wykonywania zawodu elektryka albo pracowników planujących poszerzenie swoich kompetencji. Oferowane kursy prowadzone są za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej, a niezbędna wiedza przekazywana w przystępny sposób. Dzięki temu nasze szkolenia SEP skutecznie przygotowują do zdania egzaminu online, a tym samym uzyskania uprawnień Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Kursy SEP: wymagania i czas trwania

Zdobycie uprawnień SEP jest możliwe po pozytywnym ukończeniu specjalnego szkolenia oraz zdaniu egzaminu przed komisją. Jednak, aby przystąpić do samego kursu, trzeba spełnić określone wymagania:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • posiadać minimum podstawowe wykształcenie.

Szkolenie trwa od kilku do kilkunastu godzin, co zależy w dużej mierze od ilości kursantów. To świetna okazja do poszerzenia kwalifikacji w naprawdę krótkim czasie, dlatego też w EKOFIT zadbaliśmy o różnorodne, elastyczne terminy zajęć w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo — możemy zorganizować również kurs zamknięty dla określonej grupy pracowników wybranego przedsiębiorstwa, co zapewni uczestnikom wyjątkowy komfort nauki.

Jak długo ważne są uprawnienia zdobyte na szkoleniach SEP?

Kiedyś uprawnienia SEP nadawane były dożywotnio. Obecnie prawo wymaga tego, aby odnawiać je co 5 lat. To, czy pracownik zdecyduje się na udział w kursie stacjonarnym, czy szkoleniu online nie ma znaczenia — często wybór tej drugiej opcji pozwala oszczędzić czas, jednak sam egzamin i tak odbywa się w siedzibie SEP przed państwową komisją. Podczas szukania odpowiedniej firmy szkoleniowej z pewnością nie warto kierować się najniższą ceną, a raczej szczegółowym opisem tego, co zawiera dana oferta. Jakość zajęć i doświadczenie prowadzącego pozwolą na lepsze zapoznanie się z zagadnieniami oraz skuteczniejsze przyswojenie wiedzy.

Ile kosztuje kurs SEP do 1kV?

Dla wielu osób na poszerzanie kwalifikacji duży wpływ ma cena poszczególnych szkoleń. W przypadku kursów SEP do 1 kV jest ona uzależniona od ilości uczestników — im więcej, tym wychodzi taniej. Zatem w interesie pracodawców powinno leżeć zebranie jak największej grupy pracowników, którzy mają w planach zdobycie stosowanych uprawnień. Warto jednocześnie zaznaczyć, że sam kurs SEP do 1 kV nie daje żadnych uprawnień. Te można uzyskać dopiero po zdaniu ustnego egzaminu przed komisją, co powinno zostać poprzedzone złożeniem wniosku o jego przeprowadzenie, jak również uiszczeniem odpowiedniej opłaty. Obecnie cena takiego testu wynosi 260 zł brutto i obejmuje również opłatę za wydanie stosowanego certyfikatu.

Jako firma zajmująca się profesjonalnymi szkoleniami SEP zachęcamy do zapisów na kursy. Gwarantujemy wysoką jakość prowadzonych zajęć online. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu!