Instrukcja stanowiskowa BHP

45.50 

Kategorie: ,

Opis

nstrukcje stanowiskowe to nic innego, jak objaśnienie zasad postępowania w konkretnym przypadku, sytuacji, czy miejscu. Tego typu instrukcje powinny znaleźć się w każdej firmie, aby wszyscy pracownicy mieli świadomość tego, co powinna, a czego nie powinna robić w czasie oraz miejscu pracy. Instrukcja stanowiskowa BHP pomoże Twoim pracownikom w efektywnym wykonywaniu powierzonych im zadań oraz nie podejmowania czynności nieodpowiednich na danym stanowisku. Mając instrukcję w pobliżu swojego stanowiska będą mogli zapoznać się z nią w każdej sytuacji.

Niezbędne wskazówki dla każdego pracownika

Instrukcję należy zainstalować w miejscu każdego stanowiska pracy, lecz niekoniecznie dla każdego pracownika. Najlepiej również, aby instrukcja stanowiskowa wykonana była w formie pisemnej. Obowiązkiem pracodawcy jest wręczenie nowemu pracownikowi instrukcji stanowiskowej jeszcze przed rozpoczęciem jego pracy na konkretnym stanowisku. Nowy pracownik musi podpisać się pod instrukcją na dowód tego, że jest świadomy czynności, jakie powinien wykonać:

  • przed rozpoczęciem pracy,

  • w trakcie pracy,

  • po zakończeniu pracy,

  • w sytuacjach awaryjnych.

Dobrze przygotowana instrukcja stanowiskowa powinna również zawierać informacje na temat tego, czego pracownikowi nie wolno robić na danym stanowisku pracy.

Jeżeli jesteś pracodawcą i zależy Ci na tym, aby Twoi pracownicy rzetelnie wykonywali swoją pracę, konieczne jest, abyś wyposażył ich w instrukcje stanowiskowe. Obowiązek wykonania instrukcji przypada na pracodawcę, ponieważ odpowiada za zespół wszystkich pracowników. Korzystając z naszej oferty na wykonanie instrukcji stanowiskowych powierzysz to zadanie profesjonalistom. W celu zamówienia instrukcji stanowiskowych skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Instrukcja stanowiskowa BHP”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.