Instrukcje BHP obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi

36.90 

Kategorie: ,

Opis

Najczęstsza przyczyna wypadków w pracy to nieprawidłowe wykorzystanie maszyn
i urządzeń, obsługiwanych przez pracowników! Niefrasobliwość osób obsługujących maszyny czy może nieprawidłowo wykonana instrukcja obsługi?

Niezależnie od przyczyny przykrych skutków złego wykorzystania urządzeń, należy sporządzić RZETELNE INSTRUKCJE BHP OBSŁUGI poszczególnych maszyn, urządzeń czy narzędzi.

Instrukcję BHP obsługi należy sporządzić dla każdego urządzenia bądź maszyny znajdujących się na trenie zakładu pracy, z których korzystają pracownicy na poszczególnych stanowiskach w czasie wykonywania swoich obowiązków. Pracownicy powinni zostać z nimi zapoznani przed rozpoczęciem pracy na stanowiskach, a także mieć do nich wolny dostęp, by w każdej chwili móc z nich skorzystać w trakcie obsługi maszyn. Każdy pracownik zapoznany z daną instrukcją obsługi powinien się również pod nią podpisać.

Instrukcje obsługi zawierają informacje, co należy zrobić przed uruchomieniem (użyciem) maszyny/urządzenia/narzędzia, w trakcie korzystania z nich oraz po zakończeniu ich używania.

Sporządzenie instrukcji BHP obsługi to również TWÓJ obowiązek, Pracodawco. Chcesz powierzyć to zadanie profesjonalistom? Skontaktuj się z firmą EKOFIT!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Instrukcje BHP obsługi maszyn, urządzeń i narzędzi”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *